DO 500 ZŁ ZNIŻKI NA WYBRANE OBRAZY!

Facebook Instagram

  • Czy Ty też jesteś miłośnikiem sztuki? A może po prostu lubisz upiększać swój dom ręcznie malowanymi obrazami? Dzięki naszym obrazom masz szeroki wybór opcji w różnych stylach. Każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Marzy Ci się sypialnia w stylu boho, w stylu prowansalskim lub bardziej rustykalna? Brakuje Ci ostatniego szlifu, aby dopełnić wnętrze i wypełnić puste ściany? Zdecyduj się na ręcznie malowany obraz, który w mgnieniu oka zamieni Twoją sypialnię w najpiękniejszy pokój w domu! Wybierz odpowiedni dla siebie motyw w kolorach pasujących do mebli i stwórz sypialnię swoich marzeń. A może myślisz o salonie w stylu glamour? Abstrakcje oczarują każdy salon. Sprawdź naszą ofertę! Ale nie myślmy tylko o własnych czterech ścianach - obrazy to również świetny pomysł na prezent, ponieważ pozwalają nam pokazać naszym bliskim, że wiemy, co lubią i podarować im prezent, który mogą podziwiać na Twoich ścianach każdego dnia.

Abstrakcja - co te słowo tak naprawdę oznacza ?
14.jpg

Typowy opis współczesnego malarstwa „abstrakcyjnego” jest taki, że jest to „obraz o samej farbie”. Jej tematyką jest farba, czyli formalne zasady malowania. Twierdzenie to jest bezsensowne: powiedzenie, że obraz dotyczy farby, jest jak powiedzenie, że wiersz dotyczy alfabetu. Wiersz używa alfabetu do reprezentowania słów, które z kolei mogą być używane do przekazywania wiedzy lub wyrażania pomysłów.

Pojęcie „abstrakcji” ma więcej niż jedno znaczenie. Moderniści próbowali połączyć dwa ważne znaczenia tego terminu w jedno, aby wzmocnić ich absurdalne twierdzenia. Dla modernistów „abstrakcyjny” oznacza „nieobiektywny”, „nieprzedstawiający” lub „niefiguratywny”. Dla nich abstrakcja oznacza to, co poza sobą nie ma żadnego znaczenia. W bardzo realnym sensie „abstrakcyjna” sztuka współczesna jest właściwie bez znaczenia. Z punktu widzenia współczesnego krytyka, im bardziej jest on bezsensowny (im bardziej „abstrakcyjny”), tym lepiej. Nie oznacza to, że niektóre „abstrakcyjne” kształty lub plamy farby nie mogą być estetyczne.

Jednakże tak naprawdę jest to sfabrykowane znaczenie terminu „abstrakcja”. Prawdziwe znaczenie tego terminu, które modernistyczni krytycy systematycznie próbowali zniekształcić, polega na tym, że abstrakcja coś zastępuje - innymi słowy, reprezentuje coś jako forma komunikacji. To ekspresyjny zamiar, fikcjonalizacja rzeczywistości w celu nadania idei w umyśle artysty konkretnej rzeczywistości sprawia, że te abstrakcje pasują do posłańców sztuki.

W malarstwie prawdziwa sztuka polega na tym, że malarz może wziąć płaskie płótno i za pomocą farby i pędzli stworzyć abstrakcyjne odtworzenia rzeczywistości, ukształtowane przez doskonałe rzemiosło i poetycką duszę. Prawdziwa sztuka przekazuje lub wyraża fascynujące historie o życiu człowieka.

Modernista mógłby zadeklarować, że artysta może wszystko po prostu przeczuwać, wyczarować z wyobraźni. Ale wyobraźnia nie działa z niczego. Podobnie jak nasze sny, opiera się na materiale życia: naszych historiach, naszych działaniach, naszych pasjach, zdradach, poświęceniach, aktach miłości i aktach złośliwości. Nasza wyobraźnia jest obciążona abstrakcjami - ale te abstrakcje pochodzą z prawdziwego świata, z ludzkości, z natury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.