DO 500 ZŁ ZNIŻKI NA WYBRANE OBRAZY!

Facebook Instagram

  • Czy Ty też jesteś miłośnikiem sztuki? A może po prostu lubisz upiększać swój dom ręcznie malowanymi obrazami? Dzięki naszym obrazom masz szeroki wybór opcji w różnych stylach. Każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Marzy Ci się sypialnia w stylu boho, w stylu prowansalskim lub bardziej rustykalna? Brakuje Ci ostatniego szlifu, aby dopełnić wnętrze i wypełnić puste ściany? Zdecyduj się na ręcznie malowany obraz, który w mgnieniu oka zamieni Twoją sypialnię w najpiękniejszy pokój w domu! Wybierz odpowiedni dla siebie motyw w kolorach pasujących do mebli i stwórz sypialnię swoich marzeń. A może myślisz o salonie w stylu glamour? Abstrakcje oczarują każdy salon. Sprawdź naszą ofertę! Ale nie myślmy tylko o własnych czterech ścianach - obrazy to również świetny pomysł na prezent, ponieważ pozwalają nam pokazać naszym bliskim, że wiemy, co lubią i podarować im prezent, który mogą podziwiać na Twoich ścianach każdego dnia.

Technika impasto - popularna technika malowania farbami akrylowymi
12.jpg

Technika Impasto jest bardzo popularna w malarstwie akrylowym Technika ta polega na nakładaniu farby grubymi warstwami na malowaną powierzchnię, mieszaniu i projektowaniu bezpośrednio na płótnie. Tworzy to ekscytujące mieszanki kolorów i struktury. Po wyschnięciu farby zachowana jest widoczna struktura po nałożeniu farby. Dzięki niej obrazy stają się wyraziste, niepowtarzalne i ukazują indywidualny charakter twórcy.

Początki techniki Impasto

Technika Impasto była pierwotnie stosowana w malarstwie olejnym. Farby olejne mają kremową i zwartą konsystencję, dzięki czemu nadają się do aplikacji farb o konsystencji lepkiej pasty. Ponadto farby olejne wysychają bardzo długo, dzięki czemu można przez długi czas pracować bezpośrednio na malowanej powierzchni.

Dziś technikę Impasto stosuje się do malowania farbami akrylowymi. Są one dostępne w szerokiej gamie konsystencji, od płynnych do lepkich (pasty). Do techniki Impasto najlepiej używać farb akrylowych, które mają już pastowatą konsystencję.

Medium malarskie: pasta strukturalna czy opóźniający żel malarski?

Jeśli farba akrylowa jest zbyt płynna, można ją zmieszać z pastą strukturalną lub żelem.

Dedykowany technice Impasto żel spełnia dwie niezbędne funkcje: opóźnia czas schnięcia farby oraz zwiększa jej objętość. W związku z tym, że farba akrylowa słynie głównie z szybkiego czasu schnięcia, celem żelu jest jego wydłużenie na tyle, by artysta mógł swobodnie pracować nad świeżą nałożoną warstwą, modelując ją bez pośpiechu. Zwiększenie objętości farby akrylowej pozwala na tworzenie faktury, która dodatkowo wzmocni charakter dzieła.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zmieszanie pasty strukturalnej z farbą akrylową. Nakładamy ją bezpośrednio na wybraną powierzchnię, następnie poddajemy modelowaniu i na koniec malujemy farbą, np. akrylową.

Te media umożliwiają nam tworzenie obrazów całościowo wypukłych i częściowo, przez dodanie pojedynczych akcentów.

Narzędzia: pędzel czy szpachla malarska?

Za pomocą pędzla można wykorzystać rytm i dynamikę pociągnięć pędzla, aby nadać obrazowi ekspresję. Ze względu na lepkość farby w technice Impasto nadają się pędzle z mocnym włosiem.

Szpachle malarskie nadają się szczególnie do nakładania farby impastowej. Zwykle składa się ona z drewnianej rączki, do której przymocowane jest elastyczne ostrze. Pożądane struktury powierzchni można uzyskać, dociskając pastowatą farbę akrylową do malowanej powierzchni. Podczas nakładania kolorów można pracować z różnymi dawkami. Podczas pracy nożem malarskim można również oderwać farbę lub użyć krawędzi noża malarskiego do tworzenia struktur. W przypadku techniki Impasto farba wysycha z reliefem. Powstałe struktury nadają obrazom wyjątkowy efekt wizualny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.