
Przedstawiamy kilka naszych sierpniowych propozycji, które idealnie odnajdą się w Twoim wnętrzu.
Przedstawiamy kilka naszych sierpniowych propozycji, które idealnie odnajdą się w Twoim wnętrzu.
Akwarela to technika malarska, polegająca na malowaniu przy użyciu farb, które są wykonane z wodnej zawiesiny pigmentów, na chłonnym podobraziu – zazwyczaj na celulozowym lub bawełnianym papierze. Akwarele nie pokrywają całkowicie faktury papieru, lecz pozostawiają ją dobrze widoczną. Z tego względu sama barwa i faktura papieru ma bardzo duży wpływ na efekt końcowy obrazu.
Jedną z cech wyróżniających farby akrylowe od farb olejnych jest ich czas schnięcia. Czas, jaki farba akrylowa potrzebuje do wyschnięcia uzależniony jest od temperatury i wilgotności podłoża oraz grubości nałożonej farby. Dopiero gdy wilgoć wydostanie się z farby akrylowej, cząsteczki tworzywa akrylowego sklejają się, tworząc warstwę farby.
Na samym początku naszej listy jest idea tego, co chcemy namalować. Pomysłem może być konkretny obraz, np. ilustracja w książce, zdjęcie lub słynny obraz do skopiowania. Z drugiej strony pomysł może być również własnym motywem, choć jest to oczywiście wariant trudniejszy.
Sztuka złocenia jest techniką dekoracyjną polegającą na nakładaniu bardzo cienkiej warstwy złota na powierzchnie, takie jak metal, drewno, porcelana lub kamień.
Action painting (malarstwo gestów) to styl malowania, w którym farba spontanicznie kapie, spryskuje lub rozmazuje płótno, a nie jest starannie nakładana. Powstała w ten sposób praca często podkreśla fizyczny akt malowania jako istotny aspekt gotowej pracy lub troskę artysty.
Nie jest tajemnicą, że ręcznie malowane obrazy wymagają tej odrobiny dodatkowej uwagi podczas obsługi, czyszczenia i utrzymywania w jak najlepszym stanie. Niezależnie od tego, czy kupiłeś nowe dzieło, czy odkryłeś stary skarb, wiedza o tym, jak o niego dbać sprawi, że pozostanie on wierny temu, jak zawsze miał wyglądać. Zatem jak prawidłowo czyścić i konserwować obraz bez niszczenia powierzchni lub pogorszenia jej wyglądu?
Typowy opis współczesnego malarstwa „abstrakcyjnego” jest taki, że jest to „obraz o samej farbie”. Jej tematyką jest farba, czyli formalne zasady malowania. Twierdzenie to jest bezsensowne: powiedzenie, że obraz dotyczy farby, jest jak powiedzenie, że wiersz dotyczy alfabetu. Wiersz używa alfabetu do reprezentowania słów, które z kolei mogą być używane do przekazywania wiedzy lub wyrażania pomysłów.
Technika Impasto jest bardzo popularna w malarstwie akrylowym Technika ta polega na nakładaniu farby grubymi warstwami na malowaną powierzchnię, mieszaniu i projektowaniu bezpośrednio na płótnie. Tworzy to ekscytujące mieszanki kolorów i struktury. Po wyschnięciu farby zachowana jest widoczna struktura po nałożeniu farby. Dzięki niej obrazy stają się wyraziste, niepowtarzalne i ukazują indywidualny charakter twórcy.
W latach pięćdziesiątych szczególnie w Ameryce nastąpił decydujący rozwój w historii malarstwa akrylowego. Odkryto wówczas drobniejsze emulsje i tym samym pobudzono rozwój malarstwa akrylowego. Coraz więcej artystów odkrywało tę nową technikę malarską i pracowało głównie z tym interesującym materiałem. Obrazy, które powstały tą techniką nazywano „akrylami”.
Wielu tak naprawdę nie wie, czym udekorować lub ozdobić swój dom. Choć oczywiście zdjęcia są świetnym pomysłem, to jednak niektóre grafiki lub plakaty wydają się dość tanie i najzwyczajniej nie wyglądają tak ładnie, jakbyśmy chcieli. Jeśli chcesz powiesić w domu coś bardziej eleganckiego, powinieneś sięgnąć po prawdziwe obrazy.
Wszystkie obrazy, które znajdują się w naszej galerii, charakteryzują się nietuzinkową formą oraz pięknie dobraną kolorystyką. W przypadku naszego dzisiejszego bohatera ubarwienie odgrywa bardzo ważną rolę. Użyte przez artystę farby zostały w bardzo gustowny sposób ze sobą połączone.